NASZE PRACE

Pflichtpraktikant (m/w/d) Marketing & Eventmanagement

full time
Feldkirchen, München (DE)

Derzeit suchen wir Dich für unseren Standort Feldkirchen als Pflichtpraktikant (m/w/d) Marketing & Eventmanagement

DEINE AUFGABEN:

  • Du unterstützt uns maßgeblich in der Vorbereitung der Internationalen Zuliefererbörse (IZB) 2022
  • Dafür übernimmst du in Zusammenarbeit mit deinem Betreuer die komplette Vorbereitung der Messe: Standkonzeption, Organisation, Anmeldung, Budgetkontrolle, Kommunikation, etc.
  • Wo nötig steuerst du externe Dienstleister wie Designer, Messebauer, Catering, etc.
  • Bei Interesse und Zeit unterstützt du zudem unser Key Account Management, bspw. bei Kalkulationen, Angeboten und Kundenpräsentationen

DEIN PROFIL:

  • Du studierst Wirtschaftswissenschaften, oder eine ähnliche Fachrichtung – gerne mit Schwerpunkt auf Marketing oder Vertrieb
  • Du bist mindestens im 4. Semester deines Bachelorstudiums, sehr gerne auch bereits im Masterstudium und hast mind. sechs Monate Zeit
  • Du brennst für die Themen Marketing und Eventmanagement/Messeorganisation und bringst idealerweise bereits passende Erfahrungen mit
  • Du arbeitest gerne selbstständig und möchtest zeigen, was in dir steckt – auch bei einem so großen Projekt wie diesem
  • Bestenfalls hast du anschließend die Möglichkeit, die Veranstaltung mitzuerleben und nachzubereiten (Erfolgskontrolle, etc.)

WIR BIETEN:

  •  Ein internationales Familienunternehmen
  • Raum für kreative Ideen
  • flexible Arbeitszeiten
  • wöchentliche Obsttage
  • kostenfreie Getränke
  • Essenszuschuss
  • Entgelt von 900,00€ mtl.
  • MVV Kostenübernahme

Du möchtest die Automobilindustrie kennenlernen und hast Lust mit uns zu wachsen? Dann schick uns doch Deine Bewerbung an  career@mgtindustries.com  oder alternativ über unser  Onlineformular. Wir freuen uns auf Dich.

Specjalista ds. Logistyki

Tomaszow (PL)

Miejsce pracy: Tomaszów Mazowiecki

Obowiązki na danym stanowisku:

  • koordynacja łańcucha dostaw w prowadzonych projektach z branży automotive;
  • zamawianie materiałów, surowców, opakowań do produkcji;
  • bezpośredni kontakt z klientami/dostawcami w zakresie logistyki w ramach prowadzonego projektu;
  • tworzenie planu produkcyjnego w oparciu o zapotrzebowanie klientów oraz politykę utrzymywania stanów magazynowych;
  • monitorowanie aktywności produkcyjnych;
  • nadzór wysyłek do klienta zgodnie z harmonogramami EDI;
  • przygotowywanie raportów sprzedaży; kalkulacji; analiz;
  • nadzór/aktualizowanie etykiet dotyczących wyrobów na opakowania zbiorcze zgodnie z wymaganiami klienta.

Wymagania:

  • ukończone studia wyższe
  • 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego i/ lub niemieckiego
  • znajomość procesów logistycznych
  • znajomość oprogramowania SAP
  • znajomość reguł Incoterms
  • umiejętność swobodnego posługiwania się pakietem Microsoft Office w szczególności Excel
  • zdolności szybkiego podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów
  • wysokie zdolności organizacyjne w ramach międzynarodowych projektów
  • umiejętność pracy w stresie

Oferujemy:

  • interesującą pracę w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie
  • możliwość doskonalenia zawodowego
  • możliwość pracy w środowisku nowych technologii

    Q

    Dlaczego Megatech

    Megatech oznacza najnowocześniejszą technologię, wysokiej jakości produkty oraz pełnych pasji ekspertów. Potwierdza to około 2700 Pracowników w 9 krajach na całym świecie, ściśle współpracujących z producentami samochodów nad doskonałymi rozwiązaniami technicznymi.

    Nasz główny fokus: wnętrza samochodowe. Nasz cel: ciągły rozwój – najlepiej z ekspertami takimi jak Ty. Ponieważ, w przyszłości chcemy być coraz lepsi, bardziej profesjonalni i pragniemy odnosić coraz większe sukcesy, szukamy prawdziwych profesjonalistów. Oczywiście – wiele od Ciebie oczekujemy. Ale w zamian mamy też wiele do zaoferowania:

    Nasze Kluczowe Wartości

    • CAŁA NAPRZÓD
    • DYNAMICZNY I GOTOWY DO ZMIANY
    • ODPOWIEDZIALNY
    • SILNIEJSI RAZEM
    • ZORIENTOWANY NA ZWYCIĘSTWO

    CAŁA NAPRZÓD

    Decyduj i działaj!

    W CO WIERZYMY:

    • § Dążenie do sukcesu
    • § Odwaga w wykorzystywaniu okazji
    • § Odpowiedzialność za działania proaktywne

    CO TO OZNACZA DLA CIEBIE:

    • § Ty decydujesz, kiedy potrzebna jest prawdziwa doskonałość
    • § Stawiasz sobie osobiste cele
    • § Opracowujesz konstruktywne rozwiązania

    DYNAMICZNY I GOTOWY DO ZMIANY

    Traktuj zmianę jako szansę!

    • § Przyszłe trendy i potrzeby klientów
    • § Myślenie i działanie z myślą o naszych klientach
    • § Pasja do innowacji

    • § You grow continuously
    • § You are part of something big
    • § Motywujemy cię do podjęcia inicjatywy

    ODPOWIEDZIALNY

    Przejmij odpowiedzialność!

    • § Proaktywne podejście
    • § Poza krawędzią płyty
    • § Wszystkie tematy na pierwszy rzut oka

    • § You can live responsibility to the full
    • § You may prove courage
    • § You have confidence from all sides

    SILNIEJSI RAZEM

    Szanujmy siebie nawzajem!

    • § Wzajemna motywacja
    • § Wspólny język
    • § Najlepsze pomysły są tworzone w zespole

    • § Szacunek we wspólnocie
    • § Dzielimy się naszą wiedzą – Ty korzystasz
    • § Należysz do rodziny MEGATECH

    ZORIENTOWANY NA ZWYCIĘSTWO

    Działaj, jak gdyby to była Twoja własna firma!

    • § Best input, for great output
    • § Zobowiązanie w każdej sytuacji
    • § Skupienie się na tworzeniu wartości dla MEGATECHa

    • § You experience feedback culture
    • § Open recognition for your success
    • § Wsparcie w osiąganiu swoich osobistych celów

    Pracownicy o Megatech

    „Megatech jest młody, dynamiczny, czasem zdezorganizowany, ale zawsze ekscytujący i atrakcyjny. Zwłaszcza jako młody pracownik możesz się wiele nauczyć, pracować interdyscyplinarnie i dokonać zmian w ekscytującej branży. ” – Martin Hahn, Country Manager Brazylia

    „To, co szczególnie podoba mi się w Megatech, to fakt, że są krótkie ścieżki decyzyjne i mogę pracować bardzo niezależnie. Nawet, jeśli wszystko nie zawsze przebiega idealnie, a my musimy już znosić ten czy inny środek restrukturyzacyjny, zawsze postrzegam to jako nowe wyzwanie.” – Rüdiger Gellert, Ekspert ds. Administracyjnych

    „Z Megatech mogę rozwijać swoją karierę i czuć się w pełni wspierany. Tylko w firmie zorientowanej na ludzi i stawiającej na ciągłe doskonalenie zawodowe mogę generować i zapewniać sukces. Mam wielkie szczęście, że w Megatech mam młody i wspaniały zespół, jego członkowie sami biorą na siebie odpowiedzialność i są naprawdę zmotywowani. ” – Rita Rodrigues, Kierownik Jakości

    „Pracuję w Megatech IT i w jego naprawdę wspaniałym międzynarodowym zespole wysoko wykwalifikowanych specjalistów z przyjaznym nastawieniem. To, co lubię w tej pracy, to fakt, że nigdy nie stoję w miejscu i nie mam czasu na starzenie się. Zawsze dzieje się coś nowego. Zawsze mogę nauczyć się nowych rzeczy. A co najważniejsze, zawsze mogę liczyć na wsparcie mojego zespołu i szefa w razie jakichkolwiek problemów. Bardzo lubię nową energię i nowoczesny styl zarządzania Megatech, zwłaszcza Executive Talks sprawia, że czuję się częścią jednej dużej rodziny. ” – Robert Papuga, Regional Manager ERP Solutions

    „Praca w Megatech daje mi wiele możliwości. Mogę się rozwijać dzięki współpracy z wieloma działami w naszej firmie. Ludzie w firmie Megatech są nastawieni na rozwój i współpracę – tworzymy bardzo dobry zespół. Cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu.” – Paulina Kaczmarek, Plant Director Assistant

    „Jeśli podoba ci się to, co robisz, robisz to chętniej, a kiedy kończysz pracę, czujesz się z niej zadowolony. ” – Silvia Rodriguez, operator wózka widłowego

    „Praca w Megatech Marinha Grande jest motywująca, ponieważ cele są stale ulepszane, a środowisko pracy jest stymulujące.”  – Carla Silva, Technik Działu Utrzymania Ruchu

    „Chciałem nadal koncentrować swoją karierę na środowisku międzynarodowym i motoryzacyjnym. Dołączenie do Megatech uważam za wyzwanie, ponieważ czuję, że mogę się rozwijać zarówno zawodowo, jak i osobiście. ” – Borja Pérez, Kierownik Programu

    „Megatech pozwala mi rozwijać się zawodowo, podejmować wyzwania i równoważyć moje życie osobiste i służbowe. W tej firmie nauka staje się łatwiejsza, a to pomaga mi rozwijać się zawodowo. ” – Jacobo Vázquez, Planista Materiałów

    „Podoba mi się dynamizm MIO i wysokie standardy stanowiska HR Managera, ale przede wszystkim bliskość ludzi i duch zespołu, który pracuje razem, aby osiągnąć cele i zadania zakładu. Dzięki nim od pierwszej minuty czuję się częścią tego zespołu. ” – Jose Antonio Gonzalez, Kierownik HR

    „To, co najbardziej cenię w tej firmie, to bliskość ludzi i rodzinnego ducha biznesu, który jest zawsze obecny w Megatech. ” – Gonzalo Durán, Kierownik Produkcji

    „Megatech pozwala mi rozwijać i wdrażać inicjatywy, które proponuję, ponieważ firma zachęca do kreatywności, inicjatywy i ciągłego doskonalenia.”  – Diego Iglesias, Quality Manager